Призначений для ретрансляції радіосигналів у системах централізованого спостереження «Кронос-Охорона». Основне завдання посту ретрансляції – передавати сигнали, що приймаються від об'єктових приладів охоронної сигналізації на ПЦС та навпаки.
Пост ретрансляції включає:
- Ретранслятор;
- Антенно-фідерні пристрої (АФП) зв'язку з об'єктовими приладами;
- Апаратуру каналу зв'язку з ПЦС.
АФП зв'язку з об'єктовими приладами такі:
- Щогла антенна (висота визначається при замовленні);
- Кабель зниження типу RG-213 (довжина визначається при замовленні).
Ретранслятор розташований у 19 дюймовому корпусі та містить елементи:
- Централь Ц-РТ2;
- Блок безперебійного живлення ББЖ-РТ1;
- Блок живлення PS13.8;
- Свинцева акумуляторна батарея 12В, 24...28Ач;
- Мережевий автомат захисту струму;
- Радіостанція GM340 (під час роботи в діапазоні 160МГц);
- Модем М6-РТР;
- З'єднувальні кабелі.
Склад апаратури каналу зв'язку з ПЦС визначається кількістю та видом каналів зв'язку. Хоча формально така апаратура не входить до складу ретранслятора, вона знаходиться в корпусі ретранслятора.
Структура посту ретрансляції
Обмін між ретранслятором та об'єктовими приладами здійснюється по радіоканалу. Передача інформації здійснюється на виділеній частоті діапазону 160МГц (при використанні радіостанції GM340 фірми Motorola) із частотним рознесенням між каналами 12,5кГц. Інформація в каналі переноситься ЧС сигналами девіації до 2,5кГц. Ширина спектра випромінювання передавачів менше 11кГц (за рівнем -30дБ). Клас випромінювання – 11K0F1D. Режим роботи – симплексний. Потужність вихідного сигналу радіостанції програмується під час замовлення в межах 1…25Вт. Обмін між ретранслятором і ПЦС можливий через канал зв'язку, тип якого задається конфігуруванням параметрів в модулі FLASH пам'яті централі і використанням відповідної апаратури каналу зв'язку.
Можливі варіанти каналів:
- Радіоканал;
Характеристики каналу ті самі, як і радіоканалу з об'єктовими приладами. В якості антени зв'язку з ПЦС рекомендується використання спрямованої антени типу «хвильовий канал» відповідного діапазону. Кріплення антени здійснюється зазвичай на тій самій щоглі, де встановлюється антена зв'язку з об'єктовими приладами.
- канал GPRS;
У ретрансляторі, через COM порт, встановлюється стандартний модем GSM і здійснюється підключення до мобільного Інтернету з виділенням статичної IP адреси. ПЦС має бути підключений до Інтернету і йому має бути виділена статична IP адреса.
- канал LAN.
Ретранслятор підключається через Ethernet-роз'єм стандарту 10Base-T або 100Base-T (підключення по кабелю з витими парами через роз'єм RJ-45) в локальну мережу LAN, що має вихід в Інтернет. При цьому жодної додаткової апаратури не потрібно. Якщо ретранслятору виділено статичний IP, існує можливість віддаленого конфігурування FLASH пам'яті централі.
Для підвищення надійності роботи можливе використання резервного каналу зв'язку із ПЦС. Якщо до різних портів централі підключена апаратура для кількох каналів зв'язку, можна реалізувати автоматичне підключення резервного каналу №1 при зникненні основного каналу і резервного каналу №2 при зникненні інших каналів. Це робиться конфігуруванням параметрів у модулі FLASH пам'яті централі. При цьому вибирається порт підключення основного каналу (СОМ2 чи LAN централі), а також порти підключення резервного каналу №1 і №2. При використанні радіоканалу зв'язку з ПЦС, можливість резервування каналів відсутня. Джерела живлення – змінна напруга 187…242В та акумуляторна батарея. Мережева напруга, пройшовши через автомати захисту, надходить на блок живлення типу PS13.8 фірми PULSE, де перетворюється на постійну напругу 13,8В. Вихідна напруга блоку живлення, через блок безперебійного живлення ББЖ-РТ1, розподіляється для живлення всіх споживачів посту ретрансляції. При відключенні напруги автоматично відбувається перехід на живлення від акумулятора, а при появі напруги повернення назад. При зниженні напруги нижче 10,5В відбувається автоматичне відключення від акумулятора. Здійснюється автоматичне заряджання розрядженого акумулятора.
Додаткові функції ретранслятора:
- контроль чотирьох шлейфів сигналізації, що самовідновлюються;
- можливість живлення охоронних сповіщувачів напругою 12В;
- періодична позначка працездатності каналу зв'язку з ПЦС;
- контроль мережевого джерела живлення та стану акумулятора;
- вимірювання рівнів сигналу від об'єктових приладів та рівня шуму на вході радіостанції у зв'язку з об'єктовими приладами.
Ретранслятор має корпус, який призначений для використання всередині приміщень та кріплення до стіни. Доступ до апаратури для ремонту та обслуговування здійснюється через дверцята, що закриваються механічним замком та мають кнопку несанкціонованого доступу. Робочий діапазон температур від мінус 10 до +50С.